Duyuru Tarihi: 9.11.2010


BÖLGE ECZACI ODASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın, MEDULA Eczane Provizyon Sistemi üzerinden yaptığı duyuru ile, 07.11.2010 tarihinden itibaren, sonradan karekodlanan G2Dli ürünlerin fiyat kupürü, barkod ve geçici karekod etiketinin de reçeteye eklenerek Kuruma fatura edilmesi gerektiği bildirilmiştir.

MEDULA Eczane Provizyon Sisteminde 08.11.2010 tarihinde yayınlanan duyuru ile, G2Dli ürünlerin nasıl ayırt edileceğine açıklık getirilmiştir.

Açıklama metni aşağıda yer almakta olup, bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını rica ederim.

 

Saygılarımla,

Ecz.Özgür ÖZEL

Genel Sekreter

 

Açıklama: G2D etiketli ürünler; Eski mevzuata göre üretilmiş, dış ambalajında fiyat kupürü ve barkod bulunan ve firmalar tarafından dış ambalajına etiket yapıştırılmış ilaçlardır. Bu ürünlerin son kullanma tarihi, karekod üzerinde 31 Aralık 2010 olarak (17)101231 veya (17)201231 şeklinde belirtilmiş olup, ürünler diğer yapıştırma karekodlu ilaçlardan fiyat kupürü içermesi ve son kullanım tarihi ile ayırt edilebilir. İTS bildiriminin ardından yalnızca bu G2D etiketli ilaçların fiyat kupürü, barkodu ve karekodunun (G2D karekod kupür veya barkod üzerine yapıştırılmış olabilir) da reçeteye eklenmesi gerekmektedir.”