DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM

            Bilimsel Eczacılık Eğitiminin başlangıcının 172. yılı etkinlikleri 02 Mayıs 2011 tarihinde " Vergi Barışı Yasası ve Stok Affı " konulu toplantı ile başlamış, 24 Mayıs 2011 tarihinde Antalya Eczacı Odası Türk Halk Müziği korosunun vermiş olduğu konserle son bulmuştur. Etkinliklerimizin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde özveri ile çalışan tüm arkadaşlarıma candan teşekkürlerimi sunuyorum.

            Bilindiği üzere yedi dönemdir Odamızın başkanlığını yapan ve geçtiğimiz hafta genç meslektaşlarının önünü açmak ve güzel bir gelenek başlatmak gerekçesi ile Oda Başkanlığı görevinden ayrılan Oda Başkanımız Ecz. R.Cihan Dinç ve Yönetim Kurulları için bir şeyler söylemek gereğini hissediyorum.

            Yönetim Kurulu Başkanlığı sürecinde hiçbir yardım almadan sadece Antalya Eczacılarının katkılarıyla inşa edilen Antalya Eczacılar İlköğretim Okulu, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılan Tıbbi Bitkiler Parkı, Mülkiyeliler Birliği işbirliği ile yapılan Sosyal Tesis, Meltem Şubesi ve Merkez Perge Şubesi binaları hizmete açılmıştır.

            Sevgili Cihan Başkanın hasta katılım paylarının kaynağından kesilerek her ayın ilk haftası içinde meslektaşlarımızın hesaplarına yatırılmasındaki emeğini unutmak mümkün değildir.

            Saymakta zorlandığımız bütün çalışmaları ve hizmetleri için meslektaşlarım adına sevgili Cihan Başkan'a şükranlarımı sunuyorum.

            Önümüzdeki dönemde ufukta pek iç açıcı olmayan manzaralar görünmektedir.01 Ocak 2012 tarihinde yeşil kartlı hastaların Sosyal Güvenlik Kurumuna devir edilecek olması ile ilaç ve eczacılık hizmetini çok büyük bir oranda Sosyal Güvenlik Kurumu alacaktır.01 Şubat 2012 tarihinde bugünkü yürürlükte bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu protokolü son bulacaktır. Taraflar arasında yeni protokol görüşmeleri pek olumlu ilerlememektedir.2009 yılındaki protokol öncesi sıkıntıların daha fazlasını yaşayacağımız çok açık bir şekilde görülmektedir.

            Böylesine önemli bir dönemde üstlendiğim görevin sorumluluğunu omuzlarımda hissetmekle beraber sizlerin desteğine fazlasıyla ihtiyaç duyacağımız dönemler yaklaşmaktadır.Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde örgütlü gücümüzü kullanarak ortaya çıkacak sorunları aşacağımıza olan inancım tamdır.Yönetim Kurulumuz gücünü sizlerden almaktadır.Sizler güçlü olacaksınız ki bizler güçlü olalım.

            Eczacılık mesleğini yüceltmeye, çok daha kaliteli ve kapsamlı bir hizmet seviyesine ulaştırmaya kendini adamış olan Yönetim Kurulum adına mutlu, huzurlu, aydınlık bir geleceğe ulaşmak  dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                     Antalya Eczacı Odası

                                                                           Başkan

                                                                     Ecz. Kerem ZABUN

Makale Tarihi: 25.06.2011
Görüntülenme: 2058