Değerli Meslektaşlarım

Değerli Meslektaşlarım,

1998 yılından bugüne üyesi olduğum Antalya Eczacı Odasının, 2001 yılı Eylül ayında yapılan Olağan Genel Kurulunda görev verilmesiyle başlayan gerek Antalya Eczacı Odası gerekse de Türk Eczacıları Birliğinde birçok komisyonlarda görev aldıktan ve saymanlık ile genel sekreterlik görevlerinden sonra, kadim dostum, başkanım Sn. Ecz. Tolgar Akkuş'un ülkemizde pek de alışılagelmemiş olan görevi geriden gelenlere bırakma tercihi sonucu ve yönetim kurulumuzun teveccühü ile yönetim kurulu başkanlığına seçilmiş bulunuyorum.

Odamızın 1969 yılında kuruluşundan bugüne kadar geçen zaman zarfı içerisinde gerek yönetim kadrolarında yer alan gerekse de dışarıdan destek olarak emeklerini esirgemeyen, odamızın günümüze intikalini sağlayan tüm meslektaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

2001 yılından buyana beraber çalıştığım, bugünlerde adeta bir özellikmiş gibi toplumumuzda arar olduğumuz değerlerden, dürüstlük ve mütevazılık timsali olan değerli yol arkadaşım, başkanım Sn. Ecz. Tolgar Akkuş'a da hizmetlerden ötürü ayrıca teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum.

Sağlıkta dönüşüm kapsamında hayata geçirilen tüm uygulamalarda taşın altına elini hep koymuş bir meslek mensubu olarak, önümüzdeki yıllar, mesleğimizin daha önceden aldığı, özellikle serbest eczane açılımındaki enflasyonu engelleyecek kısıtlamaya dair kanun ve yönetmeliklerin eşliğinde, sağlık hizmeti alanındaki konumumuzu perçinleyecektir. Bize düşen görev, tüm paydaşlarımızla birlikte evrensel yapıdaki mesleğimizi, örgütlü gücümüzün potasında adeta yeniden harmanlayıp parıldayan geleceğine ulaştırmak olmalıdır.

Mevcut sorunlarımıza ve karşımıza çıkabilecek yeni sorunlara çoklu bakış açısı ve bu bakış açılarının harmanlanması sonrası oluşturulacak kalıcı çözüm önerileri meslektaşlarımızın ortaya koyduğu katkı ile doğru orantılı olacaktır. Sizlerin bizlere vereceği destek ile “en yakın sağlık danışmanı” olarak nitelendirilen mesleğimizin itibarı üst seviyelere çıkarılabilecektir.

En iyiyi ve en güzeli oluşturabilecek kadar özgür, aydınlık zihinlerin temsil ve tescil edeceği huzur dolu günlere ulaşmak üzere çıktığımız bu yolda; ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün “Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır” sözünü şiar edinmiş olan ekip arkadaşlarımla beraber, sizlerin desteğiyle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımızı belirtiyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ecz. Mehmet ERTEKİN
Antalya Eczacı Odası
Başkanı

Makale Tarihi: 7.06.2018
Görüntülenme: 6123