DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM;

 
ANTALYA'MIZA GELEN KIŞLA BERABER BİR YILIN DAHA SONU GELDİ.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşma yenileme sürecini unutturacak meslek içi yapısal değişiklikler bu seneye damgasını vurdu. Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’da yapılan değişiklik ve buna paralel Yönetmelik çalışmaları, belki de mesleğin ülkemizde aldığı en keskin virajdı. Yasa ile hayata geçirilen tahdit ve diğer uygulamaların mesleğin hak ettiği değere ulaşmasına yardımcı olmasını umuyorum. Bu arada mevcut yasa değişikliğinin yanı sıra 6643 Sayılı Türk Eczacıları Birliği Kanunu’nda da düzenleme yapılması gerektiğini düşünüyorum ve bu konuda da çalışmalarımızın olduğunu belirtmek istiyorum.

2012 yılı, yalnızca mesleki yapısal değişikliklerin değil 02.11.2011 tarihinde çıkarılan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile on iki aylık süre zarfında peyderpey yürürlüğe giren maddelerinin hayata geçirilmesi yine mesleğin ve meslektaşların ilk elden etkilendiği/etkileneceği bir sürecin başlangıcı oldu.

Mesleki gündemin hızla değiştiği, meslektaşların sosyal ve ticari yorgunluklarının artarak devam ettiği 2012 yılı adeta rüzgar gibi geçti. Bu yoğun devinimi takipte zorlanırken Odamız Basın Yayın Komisyonunun ortaya koyduğu “Dozaj” doğdu, emekledi ve şimdi artık dolu dolu içeriği ve vizyonu ile koşmaya başladı. Dozaj‘ın bu denli hızlı gelişiminde emeği geçen herkesi candan tebrik ediyorum.

Gelecek yılın, gelecek yılların, geleceğimizin, mesleğimizin yükselişinin tarihi olması dileğiyle tüm meslektaşlarımın ve sağlık camiasının yeni yılını kutlar, gülümseyeceğimiz bir yıl olmasını temenni ederim.


Ecz. Kerem ZABUN
Başkan
 
Makale Tarihi: 24.12.2012
Görüntülenme: 2315