SAYIN MESLEKTAŞLARIM...

 

Sayın Meslektaşlarım,

Antalya Eczacı Odası’nın 2015 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu sonrası oluşan organ ve kurulları ile çalışma dönemine başlamasının ardından Türk Eczacıları Birliği Büyük Kongresinde Merkez Heyeti, Denetleme Kurulu ve Yüksek Haysiyet Divanı seçimleri gerçekleştirildi. Büyük Kongre sonrası Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi olarak görev alan Başkanımız Ecz. Kerem ZABUN’u kendisine gösterilen ilgi ve büyük teveccühü hak eden üstün çalışma azmi ve başarısından ötürü tebrik ediyorum. İçinde bulunduğu görev ve sorumlulukla geçmişte olduğu gibi ülkemizde eczacılığın gelişiminde büyük rol oynayacağına inancımız tamdır.

Geldiğimiz noktada Antalya Eczacı Odası Yönetim Kurulu içerisinden çalışma arkadaşlarımca tarafıma tevdi edilen 10. Bölge Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine başlamış bulunuyorum. Odamızın kuruluşundan günümüze kadar görev almış Başkanlarımızın emanetine saygımı ve kendilerine duyduğum şükranı belirtmek isterim. Antalya Eczacı Odası bu güne kadar olduğu gibi mesleğin yararına olan her alanda çalışmalarını geliştirerek yürütmeye devam edecektir.

Güncel olarak önümüzde yer alan Protokol sürecinde örgütün ihtiyacı olan birlikte hareket etme refleksinin tekrar oluşturulması ve güçlendirilmesi adına Odamız bünyesinde faaliyet gösteren özellikle SUT Komisyonu çalışmalarında meslektaşlarımızın katılımı ve mesaisi önem arz etmektedir. Merkez Heyeti düzeyinde katılımımızın yeniden sağlandığı bu dönemde Antalya Eczacı Odası’nın protokol revizyonlarında vereceği katkı tabandan başlamalıdır.

Protokol değişikliğinin dışında, mesleki açıdan ortada olan bütün problem ve sorunların aşılması ve önlenmesi için de bilgi alışverişi ve paylaşım başından sonuna çözüm süreçlerinin önemli aşamalarıdır. İletişim olmadan her hangi bir zorluğun aşılması mümkün değildir. Kaldı ki iletişim olmadan sorunun varlığının belirlenmesi de söz konusu olamaz. Şehrimizde her hangi bir alanda her hangi bir bölgede her hangi bir mesleki durumda yaşanan sıkıntının bitirilmesi; problemin belirlenmesi, çözüm önerilerinin tartışılması ve hayata geçirilmesi; paylaşmadan, başka bir deyişle konuşmadan olamaz. Tekil ya da çoğul sorunların meslek icra edilen en küçük birimden örgütün tepesine uygun yollarla taşınması gerekir. Bunun için aksaklığı kendi özelinden çıkarıp meslek kuruluşuna taşımak birinci önceliğimiz olmalıdır. Sürecin devamında katılımcı faaliyet anlayışı konuyu şekillendirecektir.

Yeni yılın ve önümüzdeki sürecin mesleğimize, ülkemize ve dünyaya hak ettiği güven ve huzuru getirmesini dilerim.

Bütün zorlukların aşılacağı günlerde birlikte olalım...

 

Ecz. Tolgar Akkuş
Antalya Eczacı Odası
Başkanı

 

Makale Tarihi: 29.12.2015
Görüntülenme: 6201