SAYIN MESLEKTAŞLARIM 

 

      Türkiye’de Bilimsel Eczacılık eğitiminin başlangıcının 170. yılını kutluyoruz. Aslında eczacılık mesleği şu an bir kutlama yapacak durumda değil. Dünyanın ve ülkemizin yaşadığı

ekonomik krizin kat kat fazlasını eczacılar yaşıyor.

      
      Hepimiz az veya çok ekonomik sıkıntı içindeyiz. Bu sorunumuzu paylaşacağımız insan sayısı da ne yazık ki çok da az. Biz eczacı odası olarak meslektaşlarımızın bu türlü ekonomik zorluklarında aracı olmaya çalışıyoruz ve bundan da onur duyuyoruz. Eskiden böyle bir talep kırk yılda bir gelirken bu yönetim dönemimizde ayda en az iki olmaktadır. Bu çok şaşırtıcı bir talep.Bu demektir meslektaşlarımızın % 0,2 si her ay ekonomik açıdan sorun yaşamaktadır. Bu inanılmaz bir oran.

    
      Şunu herkes bilmeli ki meslektaşlarımızın yaşadığı bu sıkıntıların aşılmasında bizler her an yanında olacağız. Sıkılmadan, usanmadan. Biz onların yanında olacağız ki yarında bizim yanımızda olanlar olsun.

    
      Burası eczacı odası ise eczacının tüm sorunlarında yanında olan bir yapı olmak zorundadır.

      Sorunu ekonomik açıdan çözemesek bile yanında olmak acıyı paylaşmak bizim görevimiz . Esas sorun; sorunlarımızı birlikte, çözümü beraber bulabilmek.

    
      Biz yanınızda olmaya, acıyı paylaşmaya çaba gösteriyoruz. Bir yandan da hepimize nefes aldırabilecek projeler üretmeye çalışıyoruz.

    
      Ekonomik çıkarımızı en üst seviyeye çıkarmak için ‘YOL ARKADAŞLIĞI’ projesinin alt yapısını oluşturma çabasındayız.

    
      Biz birbirimize güvenerek, inanarak, yaslanarak yol yürümek istiyoruz.

 

Makale Tarihi: 21.05.2009
Görüntülenme: 1496