Sevgili Meslektaşlarım

Sevgili Meslektaşlarım

Antalya Eczacı Odası Seçimli Olağan Genel Kurulu 24-26 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleşti. Bizleri yeniden göreve getiren ve desteklerini esirgemeyen meslektaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Geçtiğimiz 2 yıllık süreçte tüm dünyayı etkisi altına alan ve hep birlikte mücadelesini verdiğimiz Covid-19 pandemi sürecini yaşadık, yaşıyoruz. Bu dönemde halk sağlığını baş kaygıları olarak görerek, görevlerini fedakârca icra eden siz değerli meslektaşlarımızın, üstün bir çaba içerisinde olduklarının bilinciyle halkımıza sunulan ilaç ve eczacılık hizmetlerini rahat ve huzurlu bir biçimde yapmaları için, tüm yönetici kadrolarımızla elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalıştık.

Yurt çapında aşı uygulamalarının yaygınlaştırılması çabasıyla biraz da olsa rahatlama söz konusu olmuşken, Manavgat İlçemizde başlayıp, ülkemizi adeta sararak ateş çemberine döndüren Cumhuriyet tarihinin en büyük yangını sıfatı ile tarihe geçecek olan orman yangınlarıyla mücadele etmeye başladık. Yine tüm yönetim kadrolarımız, bu kez yangının ortasında kalan meslektaşlarımız ve halkımızın yanlarında olurken, ilaç ve tıbbi malzeme yardımları da dahil olmak üzere yangını söndürmede bir kova su da benden olsun diyerek yangın sahasında can siperane mücadele etmişlerdir.

Yönetim Kurulu Başkanı olarak hiçbir övgü beklemeden böylesine özveride bulunan tüm yönetici arkadaşlarımı ve meslektaşlarımıza teşekkürü borç bildiğimi de ayrıca belirtmek isterim.

Tabi böylesine bir ortamda hayata geçirilen Türkiye'de bir İLK ve TEK olması sebebiyle bizleri gururlandıran ve önümüzdeki dönemde değerini çok daha iyi idrak edecek olduğumuz el emeği göz nuru ECZ-FATURA Entegratörlüğü'müzden bahsetmemek olmazdı. Elindeki imkanları adeta bir mühendis edasıyla en iyiyi, en ucuz maliyetle, en kullanışlı ve verimli bir şekilde meslektaşlarının hizmetine sunan, an itibariyle 820 meslektaşımızın sıkıntı çekmeden E-Fatura, E-Arşiv Fatura, E-Defter Saklama iş ve işlemlerini başarıyla yürütmesini sağlayan, bu konuda gecesini gündüzüne katarak alt yapısı dahil tüm sistemi yürüten tüm emekçi yöneticilerimize de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

İşte böylesine bir dönemde bizler seçim yarışı içinde kendimizi bulduk. Gönül isterdi ki bu süreçte de kendimizi, yaptığımız faaliyetleri meslektaşlarımıza çok daha iyi anlatabilelim ve seçim çalışmalarında bulunabilelim. Ama biz gülümseten ekip olarak şu söze hep inandık “AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”.

Her ne kadar seçim sürecinde bu kadar fedakarlık ve özveriyle yapılan çalışmalara gölge düşürmeye çalışan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bazı kişi ya da kişiler, gülümseten ekip üyesi bazı yöneticilerimiz hakkında asılsız, mesnetsiz hiçbir belgeye dayanmadan bir takım söylemlerde bulunmaları bizleri derinden üzmüş olsa da, bizler aynı motivasyonda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Umarız ki bu yarışı bir hizmet yarışı olarak görüp, egolarından arınarak özür dileme erdemine sahip olduklarını gösterebilirler.

Bizler Gülümseten Ekip üyeleri, eşsiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün; “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü şiar edinmiş olarak, sizlerden aldığımız destekle faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bizimle gülümsemeye devam ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ECZ. MEHMET ERTEKİN
Antalya Eczacı Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

Makale Tarihi: 14.10.2021
Görüntülenme: 3329