Nöbet Sorgu Ekranı Hakkında

Bilindiği üzere Antalya ili genelinde nöbet faaliyeti gösteren eczanelerimizin nöbetleri aylık olarak Antalya Eczacı Odası web sitesi ana ekranında yayınlanmaktaydı. Meslektaşlarımız nöbet tarihlerini web sitesi ana ekranında bulunan nöbet sorgu ekranından ileriye ve geriye dönük olarak sorgulayabilmekteydi.

İl genelinde nöbetçi eczanelerimiz oda sitesinde yayınlandıktan sonra mücbir sebeplerden dolayı ay içerisinde nöbet değişikliği talepleri nöbet komisyonuna iletilmekte olup, hasta ve meslektaşlarımızın mağduriyetine sebebiyet vermemek için zorunlu nöbet değişiklikleri gerçekleştirilip, web sitesi üzerinde gerekli düzeltmeler yapılmaktaydı.

Farklı internet siteleri kamusal hizmet mahiyetinde oda web sitemizde nöbetler yayınlandıktan sonra Antalya ili genelinde nöbetçi eczaneleri aylık olarak süzüp, kendi sitelerine eklemektedir. Sonrasında gerçekleşen nöbet değişiklikleri ise güncellenmemektedir. Ayrıca arama motoru olarak çalışan bazı internet siteleri de arama motorları çerez (cookie) ayarlarını günlük olarak silmediklerinden dolayı bu arama motorları vasıtasıyla www.Antalyaeo.org.tr adresine yönlendirilen hastalar yanlış yönlendirilip, 1 ya da 2 gün önceki nöbetçi eczane listesi ile karşı karşıya kalmaktadır.

Tarafımıza ulaşan bu aksaklıklar nedeniyle, nöbet hizmetinin aksamaması için nöbet sorgu ekranı sadece meslektaşlarımıza özel şifreli alan üzerinden görüntülenmeye başlanmıştır. “Üye Girişi” ekranından giriş yapıldıktan sonra “Nöbetler” sekmesi üzerinden ileriye ve geriye dönük tüm nöbetler meslektaşlarımız tarafından sorgulanabilmektedir.

“Günlük nöbet listeleri” oda web sitesi üzerinden ana sayfada yayınlanmaya devam etmektedir.

Tüm meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

Makale Tarihi: 20.10.2020
Görüntülenme: 4967