ALMANYA YURT DIŞI SİGORTALILARININ REÇETELERİNİN FATURA SONLANDIRMA İŞLEMLERİ HK.

 

Bilindiği üzere 01 Nisan 2014 tarihinden itibaren yurtdışı sigortalılardan Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesi kapsamında olan sigortalıların reçeteleri medula sistemine girilmesi YUPASS (Yurtdışı Provizyon Aktivasyon ve Sağlık Sistemi) numarası ile yapılmaktadır.
 

Bu şekilde girilen reçetelerin fatura paketleri A,B,C grublarında olduğu gibi Medula sistemi üzerinden fatura sonlandırmaları yapılacak, ayrı bir zarf ile A,B,C grubları fatura paketleri ile beraber kuruma teslim edilecektir. Medula sistemi üzerinden sonlandırılan Almanya yurtdışı sigortalıları için düzenlenecek olan evraklarda reçete ve ekleri için yapılan fotokopi çekme işlemi bundan sonra yapılmayacaktır.
 

Almanya Yurtdışı Sigortalılarının dışında kalan tüm yurtdışı sigortalıları için daha önceki fatura paketleme işlemleri aynen devam edecektir.

 

Meslektaşlarımıza önemle duyurulur.
 

Not: Yurtdışı sigortalılara ait reçeteler Farmainbox programına girilmeye devam edilecek olup, Almanya Yurtdışı ve diğer yurtdışı sigortalıları fatura paketlerine ayrı ayrı tevzi icmal listeleri eklenecektir.

 

Makale Tarihi: 3.06.2014
Görüntülenme: 1239