BAĞKUR 4/B PRİM BORCU KESİNTİLERİNİN İADESİ HAKKINDA

 

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 4/b’li (Bağ-Kur) Sigortalıların prime esas kazançlarının yükseltilmesi ve Sosyal Güvenlik Kurumunun geriye dönük incelemelerinin neticesiyle yanlarında çalıştırdıkları işçilerden daha düşük beyanda bulunan Bağ-Kur sigortalılarının primleri yükseltilmiş ve pek çok meslektaşımız da bu durumdan etkilenmiş, ilgili borçlar hesaplarından hiç haber verilmeden tek kalemde kesilmişti.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn.Faruk Çelik ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve bunun sonucunda SGK Başkanlığı tarafından 2013-2014 Eylül ayları arasındaki prim yükseltme farklarının iptal edildiği ve 23 Mart 2015 Pazartesi'den itibaren bu kesintilerin geri ödeneceği bilgisi alınmıştır. 

Bölgemizde faaliyet gösteren meslektaşlarımızın bu kesintilerinin iadesinin yapılabilmesi için Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yetkilileri ile görüşülmüş olup ekte bulunan dilekçe örneğinin meslektaşlarımzca doldurulup SGK İl Müdürlüğü  (Üçgen Mah. Sokullu Cad. No: 3  Muratpaşa/Antalya) zemin katta bulunan ve 4B işlemlerini kabul eden    (R) bankosuna     teslim etmeleri gerekmektedir.

Meslektaşlarımızın dikkatine önemle sunulur.

NOT: Dilekçeler fatura paketlerinin teslim edildiği Sağlık İşleri İl Müdürlüğüne değil SGK İl Müdürlüğüne teslim edilecektir.

 

 
Makale Tarihi: 23.03.2015
Görüntülenme: 3344