Makale Tarihi: 1.10.2012
Görüntülenme: 1154

BAYRAM VE TATİL NÖBET GÜNLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU !

 

 

  

 

EKİM AYI İÇERİSİNDE, KURBAN BAYRAMI 25 - 26 - 27 - 28 EKİM VE CUMHURİYET BAYRAMI 29 EKİM, RESMİ TATİL OLACAKTIR. BUNUN DIŞINDA DUYURULAN VE İDARİ İZİN SAYILAN, KAMU KURUM VE KURULUŞLARIN TATİL İLAN EDİLDİĞİ GÜNLER BAYRAM NÖBETİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMEYECEKTİR.

NÖBET UYGULAMASININ DÜZENLİ VE HATASIZ YÜRÜTÜLEBİLMESİ İÇİN ONAYLANMIŞ OLAN LİSTELER ÜZERİNDE ECZACILARIMIZIN DAHA SONRADAN TALEP EDECEKLERİ DEĞİŞİKLİK İSTEKLERİ KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR.

BU SEBEPLE NÖBET TUTACAĞI DÖNEM İÇİN GEÇERLİ MAZERETİ OLAN ECZACILARIMIZIN İLGİLİ DİLEKÇELERİNİ BİR ÖNCEKİ AYIN 10'UNA KADAR ODA SEKRETERYALARIMIZA (MERKEZ VEYA MELTEM BÜROMUZ) BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ HALDE TALEBİ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

AYRICA NÖBET TUTAN ECZANELERİMİZİN NÖBET LEVHALARINI (E-LOGOLARI DAHİL) MESAİ SAATİNDE DEĞİL NÖBET SAATİ BAŞLADIĞI ANDA AKTİF HALE GETİRMELERİ, NÖBET BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ SAATLERİNE TÜM ECZANELERİN GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERMELERİ GEREKMEKTEDİR.

SON GÜNLERDE VATANDAŞLARIMIZDAN VE KURUMLARDAN GELEN ŞİKAYETLERDE; BAZI ECZANELERİMİZİN NÖBET LİSTELERİNİ ASMADIKLARI, NÖBET LEVHALARINI (E-LOGOLAR) NÖBETÇİ OLMADIKLARI HALDE NÖBETÇİYMİŞ GİBİ AÇIK KONUMDA BIRAKMALARINDAN DOLAYI HASTALARI YANILTTIĞI VE MAĞDURİYETLER YAŞANDIĞI TARAFIMIZA İLETİLMİŞTİR. BU VE BUNA BENZER MAĞDURİYETLERİN YAŞANMAMASI İÇİN MESLEKTAŞLARIMIZIN İLGİLİ UYARIYA AZAMİ DİKKAT ETMELERİ GEREĞİ ÖNEMLE DUYURULUR.