CUMARTESİ GÜNÜ MESAİ SAATLERİ HAKKINDA

Bilindiği üzere 29 Mart 2021 tarihinde yapılan Kabine toplantısında ülke genelinde artan vaka sayıları sebebiyle yeni önlemler alınması karara bağlanmıştır.

***Antalya İli Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller arasında yer almaktadır.

***Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında;

Hafta içi günlerde 21.00-­05.00 saatleri arasında tüm Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

­Hafta sonlarında ise; Çok Yüksek risk grubunda yer alan ilimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma günü saat 21:00'de başlayıp Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayarak Pazartesi günü saat 05:00'te bitecek şekilde uygulanacaktır.

Bu kapsamda T.C Sağlık Bakanlığı Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile 10. Bölge Antalya Eczacı Odası arasında yapılan görüşmeler neticesinde;

***Yeni bir karar alınıncaya kadar; Antalya ili merkez ilçelerinde(Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı) faaliyet gösteren eczanelerimiz 3 Nisan 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Cumartesi günleri kapalı kalacak olup, halihazırda açıklanmış olan Nisan ayı nöbet çizelgesinde Cumartesi günü nöbetçisi olan eczanelerimiz saat 08:30'da nöbet mesaisine başlayacaktır.

***Hafta içi mesai saatlerinde bir değişikliğe gidilmeyecek olup Açılış: 08:30 Kapanış: 19:00 olacak şekilde uygulamaya devam edilecektir.

Tüm meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

Makale Tarihi: 30.03.2021
Görüntülenme: 7042