Duyuru Tarihi: 19.10.2009

 

SGK'NIN 2009 / 120 SAYILI GENELGESİNDE YER ALAN ;

* 4. MADDESİNDE OSTEOPOROZ RAPORLARINDA KMY ÖLÇÜM SONUÇLARININ LOMBER BÖLGEDEN YAPILAN ÖLÇÜMLERİNİN L1 - L4 VEYA L2 - L4 OLMASINA VE ( MADDENİN ÖNCEKİ HALİ OLAN  L1,L2,L3,L4 'DEN HERHANGİ BİRİ ) 65 YAŞ ALTI KİŞİLER İÇİN SONUCUN -3'DEN KÜÇÜK OLMA ŞARTINA ,

* TEBLİĞ EKİ EK-2/ A LİSTESİNİN 144. MADDESİNDE YER ALAN ROSİGLİTAZON + METFORMİN ETKEN MADDESİNİN YANINA ( KOMBİNASYON İLE TEDAVİ , DAHA ÖNCE TEK BAŞINA METFORMİN KULLANILAN VE KAN ŞEKERİ REGÜLASYONU SAĞLANAMAYAN HASTALARDA BU DURUMUN RAPORDA BELİRTİLMESİ KOŞULU İLE ) ŞARTINA ,

* TEBLİĞ EKİ EK-2/A LİSTESİNİN 147. MADDESİNDE YER ALAN ANJIOTENSİN RESEPTÖR BLOKÖRLERİ ( ARB ) NEFROLOJİ , KARDİYOLOJİ VEYA ENDOKRİNOLOJİ UZMAN HEKİMLERİ TARAFINDAN VEYA BU UZMAN HEKİMLERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN UZMAN HEKİM RAPORU İLE YİNE BU UZMAN HEKİMLERCE REÇETELENEBİLİR.
SAĞLIK OCAĞI VEYA YUKARIDA ADI GEÇEN UZMANLARIN DIŞINDAKİ HEKİMLER TARAFINDAN YAZILAN REÇETELER PROVİZYON SİSTEMİ ÖDESE DAHİ KURUM TARAFINDAN ÖDENMEYECEKTİR.

BU MADDELER İÇİN BUGÜNDEN (19.10.2009 ) ÖNCE DÜZENLENEN RAPORLAR SÜRESİ SONUNA KADAR GEÇERLİDİR. REÇETE YAZIM KURALLARI İSE YUKARIDAKİ GİBİ UYGULANACAKTIR.

MESLEKTAŞLARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR.