ECZACI BİLGİ SİSTEMİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

 

Bilindiği üzere Türk Eczacıları Birliği 01.10.2013 Tarih 6656 Sayılı Yazı ile Sosyal Güvenlik Kurumu 2013 Yılı Sözleşme formu temininde yaşanabilecek sorunlarla ilgili bilgilendirmede bulunmuştur.

03.10.2013 Tarih ve 6661 Sayılı yazı ile de yukarıda belirtilen duyurudan önce hasılat bilgi girişi yapan meslektaşlarımızın yeniden bilgi girişlerine ihtiyaç olmadığı; girmiş oldukları hasılat bilgisini kontrol etmek ve/veya düzeltmek isteyen eczacılarımızın bu işlemleri yapabilecekleri bildirilmiştir.

Ayrıca elektronik imzası bulunmayan veya elektronik imza ile sisteme çeşitli sebeplerle giremeyen meslektaşlarımızın satış hasılatı bilgilerini Farma Inbox Programı kullanılarak giriş yapılan reçete tevzi sistemindeki EBS bölümünden de işlem yapabileceklerinin mümkün olduğu bildirilmiştir.


Sonuç olarak:

2013 Yılı SGK Sözleşme Formu Temini için;

Meslektaşlarımızın Sicil Numaraları (1807….) ile Farma Inbox üzerinden giriş yapılan reçete tevzi sistemindeki EBS bölümünde bulunan satış hasılat bilgilerini (EK-5) kontrol etmeleri; hatalı bilgi girişi varsa düzeltmeleri gerekmektedir.

Not: Eczacı Bilgi Sistemi’nde görülen borç durumunun güncel olmamasından dolayı her hangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur.


Makale Tarihi: 3.10.2013
Görüntülenme: 1923