Elektronik Reçete Uygulamasına İlişkin Önemli Duyuru

SGK'NIN 19-20 TEMMUZ 2018 TARİHLİ DUYURULARINA GÖRE,

1-İşyeri hekimliklerinde e-reçete uygulaması başlıklı birinci duyuruya istinaden;

01.09.2018 tarihinden itibaren işyeri hekimleri tarafından manuel reçete yazılsa bile SGK tarafından reçete bedelleri karşılanmayacaktır.

2-E-reçete uygulaması başlıklı ikinci duyuruya istinaden;

Elektronik reçete uygulamasına tabii 1. basamak sağlık hizmet sunucularında 23.07.2018 tarihinden itibaren medula sisteminden sadece "Güvenli Elektronik İmzalı" e-reçete yazımına izin verilecektir.

Ayrıca tüm sağlık hizmeti sunuculardan SUT da belirtilldiği üzere MANUEL düzenlenen reçetelerin karşılanmasınada devam edilecektir.

3-Kurum hekimliklerinde, Belediye Polikliniklerinde, Huzurevi polikliniklerinde ve Medikososyal polikliniklerinde e-reçete uygulaması başlıklı üçüncü duyuruya istinaden;

01.10.2018 tarihinden itibaren Kurum hekimliklerinde, Belediye Polikliniklerinde, Huzurevi polikliniklerinde ve Medikososyal poliklinikleri tarafından düzenlenen reçetelerde "Güvenli Elektronik İmza"ya zorunlu olarak geçilecek olup, "Sistem çalışmadığı için e-reçete düzenlememiştir" ibaresi bulunan ve reçeteyi yazan hekim tarafından imzalanan manuel reçetelerde eczanelerce karşılanabilecektir.

SGK duyuruları ektedir.

Meslektaşlarımızın bilgisine önemle duyurulur.

İşyeri Hekimliklerinde E-Reçete Uygulamasıduyurusu için tıklayınız

Elektronik Reçete Uygulaması duyurusu için tıklayınız

Kurum Hekimliklerinde, Belediye Polikliniklerinde, Huzurevi Polikliniklerinde ve Medikososyal Polikiliklerinde E-Reçete duyurusu için tıklayınız

Makale Tarihi: 22.07.2018
Görüntülenme: 12014