ILARIS 150 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti İçin Toz İçeren 1 Flakon Fiyat Düşüşü Zararı Karşılanması Hakkında

Değerli Meslektaşlarımız ,

Odamıza Novartis firması tarafından gönderilen '' ILARIS 150 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti İçin Toz İçeren 1 Flakon '' isimli ilacın , fiyat düşüşüne bağlı eczane satış ve stok zararlarının karşılanması hakkındaki bilgilendirmesi aşağıda mevcuttur.

Değerli Eczacımız,

Ruhsatına sahip olduğumuz, Ilaris 150 mg/ml Enjeksiyonluk Çözelti İçin Toz İçeren 1 Flakon isimli ürünümüzde 26.03.2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere fiyat düşüşü gerçekleşecektir. Bu değişiklik sonrası, herhangi bir mağduriyete sebep vermemek adına eczanelerde oluşan Ilaris'e bağlı stok ve satış zararı Novartis tarafından gönüllü olarak karşılanacaktır.

Stok ve satıştan kaynaklanan zararlarınızın karşılanabilmesi adına çözüm ortağımız tarafından hazırlanan www.kemiportal.com internet adresine eczanelerin giriş yapması ve gerekli başvuru adımlarını eksiksiz tamamlaması gerekmektedir.

Başvurular, Novartis tarafından değerlendirildikten sonra, eczanelerin stok ve satış zararı ödemeleri, başvuruyu takip eden ilk ay içerisinde eczanenin seçtiği deposu üzerinden yapılacaktır. Ecza depolarına ödeme yapıldıkça ilgili eczanelere de www.kemiportal.com üzerinden bilgi verilecektir.

Eczacılarımız, bahsi geçen internet sitesi kullanımında oluşabilecek sorular için www.kemiportal.com sitesinde sağ alt köşede yer alan canlı destek alanından veya 0216 807 04 68 numaralı WhatsApp Destek Hattı'ndan teknik destek alabileceklerdir.

Oluşan stok/satış zararı hesaplamasında Novartis, ürünün depodan satın alındığı tarihteki fiyatını baz almaktadır. Buna göre;

Eczane ürünü 25 Aralık 2023 tarihindeki fiyat artışından önce satın aldıysa ve 26 Mart 2024 tarihinde hala stoğunda ise ya da bu tarihten sonra sattıysa, 1 kutu için Novartis tarafından karşılanacak miktar (KDV hariç) 13.155,62 TL dir.

Eczane ürünü 25 Aralık 2023 tarihindeki fiyat artışından sonra satın aldıysa ve 26 Mart 2024 tarihinde hala stoğunda ise ya da bu tarihten sonra sattıysa, 1 kutu için Novartis tarafından karşılanacak miktar (KDV hariç) 38.193,83 TL dir.

En kısa sürede oluşan zararların tarafımızdan karşılanabilmesi amacıyla, fiyat düşüşünden kaynaklanan stok / satış zararları için son başvuru tarihi 30.04.2024 tarihidir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Konu hakkında tüm eczacı üyelerinizi bilgilendirmeniz için desteğinizi önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

Novartis

Kanal Yönetimi

Makale Tarihi: 28.03.2024
Görüntülenme: 1911