Duyuru Tarihi: 17.1.2011


BİLİNDİĞİ ÜZERE TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ TARAFINDAN ARALIK AYINDA KAMU KURUM İSKONTOSU ARTIŞLARINDAN OLUŞACAK OLAN ECZANE STOK ZARARLARININ İLAÇ TAKİP SİSTEMİNE SADECE KAMU KURUM İSKONTOSU YÜKSELECEK OLAN İLAÇLARIN BİLDİRİMİ YAPILARAK KARŞILANMASI YÖNTEMİ BENİMSENMİŞTİR.

KONU İLE ALAKALI İLAÇ SANAYİCİLERİNİN KENDİ ARALARINDA BİR PROTOKOL YAPTIKLARI VE BU PROTOKOLÜ  ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI'NA GÖNDERDİKLERİ BİLİNMEKTEDİR.BU PROTOKOLÜN SON MADDESİYLE İTS'YE BİLDİRİM YAPAN VE SEKTÖRLE MUTABAKAT SAĞLANMASI KOŞULUNA UYAN ECZANELERİN STOK ZARARLARININ BU RAKAMLARI KULLANARAK  KARŞILANACAĞI  İMZA ALTINA ALINMIŞTIR.

GELDİĞİMİZ NOKTADA İLAÇ DAĞITIM KANALLARININ ECZANELERİN GÖNDERMİŞ OLDUKLARI FİYAT FARKI FATURALARINI KABUL EDİP ETMEMELERİ HERHANGİ BİR ANLAM TAŞIMAMAKTADIR. YANİ İLAÇ SEKTÖRÜNÜN İLAÇ DAĞITIM KANALLARIYLA HER ECZANE İÇİN AYRI AYRI MUTABAKATA VARMALARI VE İLAÇ DAĞITIM KANALLARININ BUNUN SONUCU OLUŞTURULACAK OLAN İLGİLİ FATURALARI MESLEKTAŞLARIMIZIN HESAPLARINDAN DÜŞMELERİ GEREKMEKTEDİR.

KONU YAKINDAN TAKİP EDİLMEKTE OLUP HERHANGİ BİR GELİŞME ANINDA TARAFINIZA İLETİLECEKTİR. MESLEKTAŞLARIMIZIN BİLGİSİNE SUNULUR.