NÖBET UYGULAMASI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU !!!

 

Antalya İli Merkezinde yürütülen nöbet hizmeti konusunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Odamıza ulaştırılan 21.11.2014 Tarih ve 25420223/549 Sayılı Yazıda;

Bazı eczanelerin vitrinlerinde ve ışıklı levhalarında bulunan nöbetçi eczaneleri gösteren nöbet listelerinin hatalı olduğu (nöbet değişimlerinin listeye yansıtılmadığı), vatandaşların ilaçlarını temin etmekte sıkıntılar yaşadığı bildirilmekte, bu ve benzeri aksaklıkların oluşmaması, halk sağlığı bakımından hastaların nöbetçi eczanelere ulaşımı noktasında mağduriyet yaşanmasının önüne geçilmesi amacıyla önceden basılarak eczanelere dağıtılan listelerin kullanımının sona erdirilmesi istenmektedir.

Konu ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen söz konusu talep doğrultusunda 01.01.2015 tarihinden itibaren geçerli olacak nöbetler için; aylık nöbet listelerinin basım ve dağıtımı eczanelere yapılmayacak olup meslektaşlarımızın web sitemiz aracılığıyla günlük yayınlanacak olan güncel nöbet listesi çıktısını alabileceği bir sistem uygulanacaktır. Nöbet listeleri hafta içi günleri için sadece günlük olarak yazdırılabilecek olup Cumartesi - Pazar günleri ve  tatil günleri için de toplu çıktı alınabilecektir.

Yeni uygulamada meslektaşlarımızın www.antalyaeo.org.tr web adresinden  nöbet tutacakları tarihleri öğrenebilecekleri bir “nöbet işlemleri” modülü hazırlanmıştır. Meslektaşlarımız ayrıca hazırlanan bu modülün  “Nöbet Günü Sorgulama” bölümünden ilçe ismi, eczane ismi ve tarih aralığı seçerek nöbetçi oldukları tarihleri öğrenebileceklerdir.

Herhangi bir mağduriyete sebebiyet vermemek için gereği dikkatinize önemle sunulur.

 
Makale Tarihi: 27.12.2014
Görüntülenme: 1532