Makale Tarihi: 9.01.2013
Görüntülenme: 1099

REÇETE TEVZİ SİSTEMİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU.!!!

 

1- 2012 SGK Protokolünün 3.7 maddesi gereği protokol eki Ek-4 de belirtilen reçete gruplarına dahil olmuş meslektaşlarımızın, seçmiş oldukları reçete gruplarından çıkmaları yada başka reçete gruplarına dahil olmak istemeleri halinde, aşağıda  bulunan dilekçe örneğini doldurmaları (eczane kaşesi basılmış ve ıslak imza ile imzalanmış ) ve oda sekreteryalarına teslim etmeleri gerekmektedir. (Sözlü müracaatlar kabul edilmemektedir.)

2- Karşılanmış olan reçetelerin Medula provizyon sisteminden onay alındıktan sonra TEB Reçete Tevzi programı olan Farmainbox'a girişlerinin bekletilerek ay sonunda toplu olarak yapılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Gerek eczanelerin kotalarını takip edilmesi gerekse de TEB 'ne sunulması gereken haftalık raporlamalarda aksaklık oluşmaması için konuya azami hassasiyetin gösterilmesi, medula sisteminden alınan onay sonrası ivedi olarak farmainbox’a girişlerin yapılması gereği önemle hatırlatılır.

Not: Meslektaşlarımız Ek-4 de belirtilen reçete gruplarından hangilerini seçmiş olduklarını Farmainbox programı üzerinden görüntüleyebilmektedir.