Sgk Kapsamındaki Kişilerin TEB Üyesi Eczanelerden Tıbbi Malzemelerin Temini Sözleşmesi hakkında

Bilindiği üzere 03.05.2017 tarihinde SGK kapsamındaki kişilerin TEB üyesi eczanelerden Tıbbi Malzemelerin Temini protokolü imzalanmış, kurumdan yapılan açıklama ile sözleşme imzalama için son tarih 31.05.2017 olarak belirtilmiş daha sonra ise kurum tarafından ilgili tarih 30.06.2017 ye uzatılmıştır.

İlimizde odamız aracılığı ile sözleşme imzalayan meslektaşlarımızın 843 adet sözleşmesi SGK İl Müdürlüğüne 23.06.2017 tarihinde teslim edilmiş ve kurum eczanelerin kayıt işlemlerine başlamıştır.

Kurum ile eczaneler arasında ilk kez imzalanan bir protokol olması ve eczane servisi dışında bir birim tarafından kayıt işlemlerinin yapılıyor olması sebebiyle kurum gerekli işlemleri henüz tamamlayamamış olmakla beraber kayıt işlemleri tamamlanan meslektaşlarımızın ekranları açılmaktadır.

Kurumca kayıt işlemleri tamamlanan meslektaşlarımız https://medsahis.sgk.gov.tr/sahis/pages/login.jsp adresinden Tıbbi Malzemelerin temini için giriş ekranına ulaşarak Eczane medula kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabilecek ve SUT hükümlerine göre Tıbbi Malzeme reçetelerini karşılayabileceklerdir.

Makale Tarihi: 5.07.2017
Görüntülenme: 2494