Duyuru Tarihi: 4.3.2008

 

 

 

 

SGK İLE ANLAŞMA YAPMIŞ OLAN MESLEKTAŞLARIMIZ , SGK KURUM PERSONELİ VE BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUKLARI  AİLE FERTLERİNİN REÇETELERİNİ KARŞILAMAK ZORUNDADIRLAR. SGK PROVİZYON SİSTEMİNE REÇETELER KURUM ÇALIŞANI BÖLÜMÜ İŞARETLENEREK PROVİZYON SİSTEMİNE KAYIT EDİLECEKTİR. BU REÇETELERİN DİĞER SGK REÇETELERİNDEN HERHANGİ BİR FARKI BULUNMAMAKLA BERABER , AY SONLANDIRMA İŞLEMİ DİĞER REÇETELERLE BİRLİKTE YAPILACAKTIR.

 

ECZANELERCE BU TİP REÇETELERİN KARŞILANMAMASI SONUCU MAĞDURİYET OLUŞTURULMASI HALİNDE , 2007 SGK PROTOKOLÜNÜN 6.3.1. MADDESİ GEREĞİNCE YASAL İŞLEM YAPIABİLECEKTİR.

 

ÖNEMLE TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA DUYURULUR.

 2007 SGK PROTOKOLÜ MADDE  6.3.1.“ Reçetede yazılan ilacın eczanede bulunduğu halde eczanede bulunan ilacın verilmediğinin ve/veya reçete karşılamada reçete veya hasta seçimi yapıldığının ve/veya reçete sahibinin kurallara uygun yazılmış ve provizyon sisteminin onay verdiği reçetesinde yer alan ilacı hastaya bedeli karşılığında satıldığının tespiti halinde, eczane yazılı olarak uyarılır, tekrarı halinde sözleşme feshedilir ve 3 ( üç ) ay süre ile sözleşme yapılmaz. “