Duyuru Tarihi: 1.4.2009

 

01 Şubat 2009 tarihinden bu yana karşılanan 2009 Yılı SGK ve Maliye Protokollerinin 3.7 Maddesinde tanımlanan reçete gruplarının (İşyeri Hekimi reçeteleri, Mor ve Turuncu reçeteler, Eritropoietin, darbepoetin ve diyaliz solüsyonu reçeteleri, Eczacı Odalarınca dağıtım protokolü yapılan ünitelerdeki yatan hasta reçeteleri, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu hükümlerine göre korunma, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinden ücretsiz faydalanan kişilere ait reçeteler, Eczane olmayan yerleşim bölgelerinde, sigortalı ve hak sahiplerine ait reçeteler) T.E.B.'in geçici provizyon sistemine kaydedilmesi gerekmektedir.

İlgili reçeteler  http://www.recete.org/index2.php  adresine girilecektir.

a ) -TEB' in ana sayfası üzerinde "Üye Girişi" bölümünden 1807.. ile başlayan eczane sicili ve daha önceden alınmış olan şifre ile TEB Provizyon sistemine giriş yapılacaktır.

b ) - Gelen ekranda "TEB Reçete Girişi" seçeneği tıklanacaktır.

c) - Reçete girişi tamamlandıktan sonra "Reçete Raporlama" seçeneği tıklanacaktır.

d )-Buradan sonra gelen ekranda "Reçete Türü" İşyeri Hekimi Reçeteleri olarak seçilecek ve reçete dönemi bu ay için Şubat seçilecektir.

e )- Ve ekrana bu durumda girilen bütün reçetelerin listesi gelecektir.

f ) - Gelen liste üzerine sağ tıklanıp yazdır denilecek ve döküm listesi  yazdırılacaktır. Döküm eczane kaşesi ve eczacı imzası ile onaylandıktan sonra Kuruma fatura ekinde teslim edilecektir . TEB provizyon sisteminin sadece işyeri hekimi reçeteleri için döküm almaya izin vermesi nedeniyle İşyeri hekimi reçeteleri için döküm alınabilmektedir.Diğer reçete grupları için döküm almaya gerek yoktur,işyeri hekimi hariç reçeteler döküm alınmadan odaya onaya getirilecektir.