YURT DIŞI SSK'LILARIN ARALIK 2013 DÖNEMİ FATURA VE EKLERİ DÜZENLENİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

01 - 31 ARALIK 2013 TARİHLERİ ARASINDA KARŞILANAN YURT DIŞI SSK REÇETELERİNİ SGK’YA FATURA EDERKEN AŞAĞIDAKİ HUSUSLARA DİKKAT EDİLMESİ VE  EKTE BULUNAN FORMATTA EVRAK DÜZENLENMESİ GEREKMEKTEDİR. 

 

 • 1 KASIM 2013 TARİHİNDEN İTİBAREN 2012 YILINA AİT EK-5 FORMLARINDAKİ SATIŞ HASILAT TUTARI 700.000 TL NİN ALTINDA OLAN ECZANELERİN, YANİ ECZACI İSKONTOSU "0" OLAN MESLEKTAŞLARIMIZIN EKTEKİ ÖRNEK FATURADA GÖRÜNEN ECZANE HİZMET BEDELİNİ HESAPLARKEN REÇETE BAŞINA 0,75 TL OLARAK HESAPLAMALARI GEREKMEKTEDİR.
   
 • FATURA 1 ADET ASIL , 2 ADET SURET OLACAKTIR. (1 ADET SURET ECZACI TARAFINDAN ONAYLANMIŞ FOTOKOPİ OLABİLİR.)
   
 • BUNDAN BÖYLE YURT DIŞI SSK’LILARA TEK FATURA KESİLECEKTİR.
   
 • FATURA ÜZERİNDE ÇALIŞAN VE YAKINI , EMEKLİ VE YAKINI VE MUAF OLARAK ALINAN LİSTELERDEKİ TUTARLAR TOPLANIP BRÜT TUTARLARI ÜZERİNDEN İSKONTO VE KATKI PAYI DÜŞÜLEREK ÖDENECEK BÖLÜME NET TUTAR YAZILACAKTIR. İSKONTO VE KATILIM PAYLARI TOPLANIP AYNI SATIRDA GÖSTERİLECEKTİR.
   
 • DÖKÜM LİSTESİNDE OLUŞTURULAN REÇETELERE SIRA NUMARASI SAĞ ÜST KÖŞESİNE YAZILACAK LİSTEDEKİ TUTAR İLE FATURADAKİ TUTARLAR MUTLAKA AYNI OLACAKTIR.
   
 • 8 MART 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN REÇETE KATILIM PAYI UYGULAMASI BAŞLADIĞINDAN DOLAYI EKTE BULUNAN İCMAL LİSTELERİ VE DİLEKÇE ÖRNEĞİNE "REÇETE KATILIM PAYI" SÜTUNU İLAVE EDİLMİŞTİR.
   

ÖNEMLİ NOT : DEVLET HASTANELERİ , EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANELERİ, ÖZEL HASTANELER VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİ TARAFINDAN DÜZENLENEN REÇETELERDEN  MUAYENE ÜCRETİ ALINMASI İŞLEMİ 8 MART 2012 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN REÇETE KATILIM PAYI UYGULAMASIYLAKALDIRILMIŞTIR. 
 

MEDULA SİSTEMİNDE AYNI BRANŞA 10 GÜN İÇİNDE 2. KEZ GİDİLİRSE 5 TL MUAYENE ÜCRETİ SİSTEM TARAFINDAN OTOMATİK OLARAK REÇETE ÇIKTISINA YANSITILAMADIĞINDAN DOLAYI AYNI HASTAYA AİT AYNI BRANŞA 10 GÜN İÇİNDE GİDİLMESİ SONUCU DÜZENLENEN REÇETELERDEN İLAVE 5 TL MUAYENE ÜCRETİ ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

 

YURTDIŞI SSK DİLEKÇE
YURTDIŞI SSK İCMAL LİSTELERİ
YURTDIŞI SSK ÖRNEK FATURA

 

 

Makale Tarihi: 2.01.2014
Görüntülenme: 1861