Duyuru Tarihi: 23.12.2011
Türk Eczacıları Birliği, meslektaşlarımızın sağlık hizmeti sunum kalitesini artırmak, toplum sağlığını korumak ve aynı zamanda kamusal kaynakların doğru kullanımını sağlamak amacıyla, sağlık otoriteleri ile işbirliği içinde eczacıların yanı sıra tüm sağlık meslek mensupları adına birleştirici bir rol oynamaktadır.

Ülkemizdeki Akılcı İlaç Kullanımı yaklaşımlarına destek vermek üzere, ilaç alanında bilgi kaynağına duyulan ihtiyacı da karşılamak için TEBRP Programının hekimlere de ulaştırılması konusunda Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanım Şubesi ile ortak bir çalışma gerçekleştirilmiş ve bu kapsamda TEBRP Programının, aile hekimlerine ulaştırılmak üzere, Türkiye genelinde tüm Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezlerine dağıtım işlemleri tamamlanmıştır.

Bu çalışmaların neticesi olarak Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, resmi web sitesinde oluşturduğu "Akılcı İlaç Kullanımı" modülünde TEBRP hakkında hem görsel hem de bilgi içeren bir bölüme yer vermiştir. Akılcı İlaç Kullanımı modülüne  (http://www.akilciilac.gov.tr/index.php) adresinden ulaşılabilmektedir.

Tüm sağlık meslek mensuplarını ortak platformda bir araya getirmek üzere, meslektaşlarımızın katkılarıyla TEBEOS-TEBRP Programlarının geliştirilme çalışmaları hızla devam etmektedir.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.


TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ