Duyuru Tarihi: 11.9.2009

 

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA,

İlaç alım koşullarıyla ilgili, Servier, Merck Sharp&Dohme İlaçları Ltd.Şti, GlaxoSmithKline İlaçları San. ve Tic. A.Ş, Novartis Ürünleri A.Ş,  Deva Holding A.Ş ve Pfizer İlaç Firması tarafından, Birliğimizce belirlenen referanslara uygun olarak düzenlemeler yapılmış ve tarafımızca duyurulmuştu.

Bunlara ilave olarak, Nisan ayından itibaren çeşitli düzenlemeler yapan Bilim İlaç Sanayi ve Tic.A.Ş tarafından, ilaç alım koşullarıyla ilgili Birliğimizce belirlenen referanslara uygun düzenlemeler yapılmış olup, Birliğimize gönderilen 08.09.2009 tarihli yazı ile, 13 Eylül 2009 tarihi itibariyle,

·        Tüm ilaçlarının vadelerinin en az 90 güne çıkarılacağı,

·        “Ceftinex” ve “Zimaks” dışında eşdeğeri bulunmayan tüm ürünlerine %4 ticari iskonto uygulanacağı ve bu iki ürünlerinin ticari iskontolarının da Ocak 2010’da iyileştirileceği,

·        Jenerik ürünlerinin tamamına % 7 ticari iskonto uygulanacağı

bildirilmekte olup, söz konusu yazı ekte tarafınıza iletilmektedir.

Eczanelerin yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılara hassasiyet göstererek, Birliğimiz talepleri doğrultusunda düzenlemeler yapan ve bu suretle eczacılarımızın yanında olduğunu gösteren Bilim İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş’ye teşekkür eder ve bu tavrın diğer tüm firmalara örnek olmasını temenni ederiz.

Eczacılarımızın sıkıntılarına sağ duyu göstererek düzenleme yapacak firmalarla ilgili duyurular Birliğimiz internet adresi üzerinden yayımlanmaya devam edecek olup,  bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını rica ederim.

Saygılarımla,

Ecz. Özgür ÖZEL
Genel Sekreter


Bilim İlaç Firmasının Yazısı İçin Tıklayınız.