Duyuru Tarihi: 6.12.2010


BÖLGE ECZACI ODASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Bilindiği gibi 05.12.2007 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Eczacıları Birliği arasında “Eczane Çalışanlarının Eğitimine Dair Protokol” imzalanmıştır.

Bu Protokolün süresi başlıklı 17 maddesinde; Protokolün imzalandığı tarihten itibaren 2 yıl geçerli olduğu, 2 yıllık sürenin bitiminden 30 gün evvel taraflardan herhangi birinin protokolün feshi yönünde bir talebi bulunmadığı takdirde mezkur protokolün kendiliğinden 1 yıl uzayacağı öngörülmüştür. Buna istinaden 1 defaya mahsus olmak üzere 1 yıl süreyle uzatılan söz konusu Protokol, 05.12.2010 tarihinde sona ermektedir.

Ancak 05.12.2010 tarihine kadar, eğitimlere katılmayı hak eden ve henüz kayıt yaptıramamış eczane destek personellerinin, herhangi bir hak kaybına sebebiyet vermemek için, müracaatları Bölge Eczacı Odalarımız tarafından kabul edilecek ve bu kişilerin eğitimleri Protokol Hükümlerine göre tamamlanacaktır. Başvuruların 05.12.2010 tarihine kadar kabul edilmesi, bu tarihten sonra kesinlikle yeni kayıt alınmaması ve kayıt yaptırmış kişilerin eğitimlerinin protokol hükümlerine göre en kısa sürede tamamlanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Saygılarımla,

Ecz. Özgür ÖZEL

Genel SekreterNOT :
ODAMIZ İLE AZİZE KAHRAMAN HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN YAPMIŞ OLDUĞU PROTOKOL EKTEDİR. PROTOKOLDE HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN MÜRACAAT SIRASINDA İSTENİLEN EVRAKLAR YER ALMAKTADIR. ( MÜRACAATLAR ÖNCE ODA SEKRETERYALARIMIZDAN ÖN KAYIT FORMUNUN ALINMASI İLE YAPILMAKTADIR.)