Duyuru Tarihi: 1.4.2014

 

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından www.saglik.gov.tr adresinde Eczane Destek Personeli Yetkilendirme telafi sınavı hakkında bir duyuru yayınlanmıştır.

Eczane Destek Personeli Yetkilendirme telafi sınavı 18 Mayıs 2014 tarihinde yapılacaktır.

1. Sınava aşağıdaki adaylar katılabilecektir.

*İlk sınavda başarısız olanlar

*Hem teorik eğitimini tamamlayan hem de Eczane Destek Personeli Uygulamalı Eğitim Değerlendirme (staj) Formunu teslim edip sınava girmeyi hak ettikleri halde herhangi  bir nedenden dolayı sınava giremeyenler

*Teorik eğitimini tamamlayıp Eczane Destek Personeli Uygulamalı Eğitim Değerlendirme (staj) Formunu teslim edemediğinden dolayı sınava giremeyenler (İlk sınav için bu belgesini teslim edemediğinden dolayı sınava katılamayan adaylar, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait 0312 585 15 83 numaralı telefonla irtibat kurarak belgelerinin üzerine çalıştığı il ve cep telefonu bilgilerini yazarak 0312 585 15 65 - 66 numaralarına faksladıktan sonra kayıt yaptırabileceklerdir).

2. Sınav ücreti yatırma ve sınav merkezi tercihi ile ilgili başvuru işlemleri 19 Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

3. İşlemler 25 Nisan 2013 günü mesai saati bitimine kadar tamamlanmak zorundadır.” denilmektedir.

Sınava başvuru işlemleri için ayrıntılı bilgiye http://uzem.omu.edu.tr/c/eczane-teknikerligi-telafi-sinavi/ adresinden ulaşılabilmektedir.

Tüm ilgililerin bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ