Duyuru Tarihi: 29.4.2009

 

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Avrupa’daki Fitoterapi derneklerinin 1989 yılında kurduğu uluslararası bilimsel bir sivil toplum kuruluşu olan ESCOP (European Scientific Cooperative  on Phytotherapy) Avrupa Birliği’nin ilgili birimleri tarafından, bitkisel ilaç ve ürünler konusunda tarafsız  bir kurum olarak kabul edilmektedir.

ESCOP Bilim Kurulunun  hazırladığı, “ESCOP Monographs” Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de Sağlık Bakanlığı ve  diğer otoriteler tarafından resmi kaynak olarak kabul edilmektedir.

Fitoterapinin ülkemizde bilimsel manada yerleşmesi amacı ile  1994 yılında kurulmuş olan Türk Fitoterapi Derneği, eczacı ve hekimlere “Fitoterapinin Temelleri” gibi eğitim programları vermesinin yanında, halk konferansları da düzenlemektedir.  Türk Fitoterapi Derneği   10 yılı aşkın bir süredir ESCOP üyesidir ve ESCOP’un diğer çalışmalarının yanında bilimsel  çalışmalarına da katılmaktadır.

ESCOP’un kuruluşunun 20. yılı, bilimsel bir toplantı ile kutlanacaktır. Bu toplantıya Türk eczacılarının katılması, Avrupa’da fitoterapi konusundaki son durumu öğrenmenin yanında  kendilerine önemli bir bilimsel kazanç sağlayacaktır. Toplantıya ait, program ve kayıt formu ekte sunulmakta olup, bilgilerinizi ve üyelerinize duyurulmasını rica ederim.

Saygılarımla,
Ecz.Özgür  ÖZEL
Genel Sekreter
                                                                      
Kayıt Formu

Program