Duyuru Tarihi: 28.4.2009

 

Ticari iskonto ve vade süreleriyle ilgili olarak ilaç firmalarıyla yapılan görüşmeler sonucunda, ilk geri dönüş, Bilim İlaç Sanayi ve Tic.A.Ş tarafından yapılmış olup ve “İlaçta Durum 4” başlıklı duyurumuzla üyelerimize bildirilmişti.

Konuyla ilgili ikinci geri dönüş Abdi İbrahim İlaç Pazarlama A.Ş tarafından yapılmıştır. Abdi İbrahim tarafından Birliğimize gönderilen 27.04.2009 tarihli yazı ile, Firmalarına ait olan ve şimdiye kadar ticari iskontosu “0” olarak uygulanan 13 kalem ürünlerinin ticari iskontosunun “7”ye çıkarıldığı bildirilmektedir. 

İlaç ve eczacılık sektörünün paydaşları arasında, bu tip haksız mağduriyet yaratacak uygulamalara karşın Abdi İbrahim İlaç Pazarlama A.ş tarafından gösterilen ilgi ve hassasiyet için teşekkür ederiz. Diğer firmalara örnek teşkil edebileceği düşüncesiyle, Abdi İbrahim İlaç Pazarlama A.Ş’ye, firmalarına ait geri kalan “0” iskontolu ilaçlar için de ayrıca, resmi başvuru yapılmıştır.

Ticari iskontoları ve/veya vadeleri geriye çekilen ilaçlarla ile ilgili olarak başka Firmalar tarafından yapılacak bildirimlerle ilgili bilgilendirmeler web sitemiz aracılığı ile duyurulmaya devam edecektir.

Tüm eczacı kamuoyuna duyurulur.

Abdi İbrahim Firmasının Listesi İçin Tıklayınız.        Word