Duyuru Tarihi: 18.5.2009

 

Ticari iskonto ve vade süreleriyle ilgili olarak ilaç firmalarıyla yapılan görüşmeler sonucunda, Bilim İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş ile Abdi İbrahim İlaç Pazarlama A.Ş’den sonra, Servier İlaç ve Araştırma A.Ş, Deva Holding A.Ş ve Merck Sharp&Dohme İlaçları Ltd.Şti. tarafından Birliğimize gönderilen yazılar ile, tüm ürünlerinin satış vadelerinin 90 güne yükseltildiği bildirilmiş olup, firmalarla yapılan görüşmelerde, aynı iyileştirmenin ticari iskontolarla ilgili olarak da yapılması için taraflarınca gerekli çalışmaların devam ettiği bildirilmektedir.

Serbest eczacılarımızın ciddi sıkıntı çekmelerine neden olan bu sorunların çözümüne yönelik  gereken ilgi ve yaklaşımı sergileyen yukarıda ismi geçen ilaç firmalarına tüm eczacı meslektaşlarımız adına teşekkür ediyoruz. Söz konusu firmaların, satış vadeleriyle ilgili göstermiş oldukları bu olumlu yaklaşımlarının ticari iskontolarda yaşanan sıkıntıların çözülmesi yolunda da gösterileceğine inanıyor ve kısa süre içerisinde sonuçlanmasını bekliyoruz.

Bununla birlikte, bu firmalarının gösterdiği olumlu yaklaşımın diğer firmalara örnek teşkil edeceğini düşünüyor; diğer firmalardan da aynı olumlu yaklaşımı sergilemelerini bekliyoruz. Ticari iskontoları ve/veya vadeleri geriye çekilen ilaçlarla ile ilgili olarak başka Firmalar tarafından yapılacak bildirimlerle ilgili bilgilendirmeler web sitemiz aracılığı ile duyurulmaya devam edecektir.

Tüm eczacı kamuoyuna duyurulur.

Servier Firmasının Yazısı İçin Tıklayınız..
Deva Firmasının Yazısı İçin Tıklayınız...
Merck Sharp&Dohme Firmasının Yazısı İçin Tıklayınız..