Duyuru Tarihi: 2.3.2012

 

BÖLGE ECZACI ODASI 
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA 

KONU: İTS FAZ II UYGULAMALARI HAKKINDA
İlgi: 30.12.2011 tarih ve 38.A.00.00378 sayılı yazımız 

İlgi yazımız ile, İlaç Takip Sistemi Faz I ve Faz II Uygulamaları hakkında bilgilendirme yapılarak,  ecza depolarının da İlaç Takip Sistemi'ne dahil edileceği, ilaç üreticisinin ecza deposuna, ecza deposunun da eczaneye ilaç satış işlemlerinin yapıldığında mal satış ve mal alış işleminin yapılmasını kapsayan Faz II uygulamasının da 01.01.2012 tarihinde başlayacağı duyurulmuştu.

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından bugün www.iegm.gov.tr de yayımlanan ve aşağıda yer alan duyuru ile, mal alım bildirimi yapılması konusuna bir kez daha dikkat çekilmiştir. 

Bu doğrultuda, 01.01.2012 tarihinden itibaren yapılmakta olan bildirim işlemleri ile ilgili olarak işlem basamaklarının bir kez daha hatırlatılması uygun görülmüştür. 

Bilgilerinizi ve konunun tüm üyelerinize duyurulmasını önemle rica ederim.

Uzm.Ecz.Harun KIZILAY 
Genel Sekreter

SBİEGM tarafından yayımlanan Duyuru:
 
 
Mal Alım Bildirimi Yapmayan Eczanelerin Dikkatine

İlaç Takip Sistemi Faz II kapsamında paydaşlarımızın yaptığı bazı hatalardan dolayı eczanelerimizin mağdur olduğu gözlemlenmiştir. Eczanelerimizin Mal Alım Bildirimi yaparak aldıkları ilaçların güvenliğinden emin olmadan stoklarına almamaları gerekmektedir. Mal Alım Bildirimi yapan eczanelerimiz, kendileri mağdur olmadıkları gibi hastalarımızın da mağdur olmalarını bu şekilde engellenmiş olacaklardır.

Eczane paydaşlarımıza önemle duyurulur.