Duyuru Tarihi: 4.12.2009

 

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü’nün web sayfasında, bu akşam geç saatlerde “%66 Esas Alınarak Hazırlanan İlaç Fiyat Listeleri” yayımlanmıştır.

Özellikle yarın nöbet tutacak meslektaşlarımızın iade işlemlerinde bu listeyi esas almaları yerinde olacaktır. Ancak, Türk Eczacıları Birliği İlaç İade Modülü’nde Sağlık Bakanlığı tarafından geç saatlerde yayımlanan bu listeye ilişkin güncelleme yapılması için sürdürülen çalışmalar nedeniyle sisteme ulaşımda aksaklık yaşanmaktadır.

Bu nedenle, nöbetçi eczacılarımızın iade sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için, 4 Aralık 2009 itibariyle kamu kurum iskontosunda (LİSTE A) ve fiyatında (LİSTE B) değişiklik meydana gelecek olan ilaçları içeren listeler ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

4-5-6 ARALIK tarihlerinde nöbetçi olacak eczanelerimiz tarafından bu listelerin yazdırılması ve listelerde yer alan ADET sütununun doldurulması yeterli olacaktır. Listelerden bir örnek eczanede saklanacak, bir diğeri ağırlıklı olarak alışveriş yapılan ilaç deposuna teslim edilecektir.

TEBİM İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son listeye göre tekrar güncellenecek olup, şimdiye kadar TEBİM’e veri girmiş eczanelerin verileri modülde kayıtlı bulunmaktadır. 4 Aralık Eylemi bittikten sonra, üyelerimizin modüle yeniden giriş yapmaları sağlanacaktır.


Liste-A (pdf)

Liste-B (pdf) 
Liste-A (Excel)        Excel
Liste-B (Excel)        Excel