Duyuru Tarihi: 4.2.2011

 

BÖLGE ECZACI ODASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından 02.02.2011 tarihinde www.iegm.gov.tr de “Hekimlere, Eczacılara ve Hastalara Önemli Duyuru” başlığı ile bir duyuru yayınlanmıştır.

Duyuru ile “Pegintron (Pegintron Alfa-2b) Pen, Pegintron Flakonları ve Intron A (İnterferon Alfa-2b) Pen Ambalajlarında Yer Alan Alkollü Mendillerin potansiyel kontaminasyon riski nedeniyle KULLANILMAMASI gerektiği hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Ambalaj içerisinde bulunan alkollü mendillerin (ALCO-PREP), Bacillus cereus bakterisi ile potansiyel kontaminasyon riski bulunduğundan atılması gerekmektedir. Aynı şekilde, hastalar ve sağlık görevlileri Triad Grup tarafından üretilen ve Schering Plough ilaçları ile paketlenen alkollü mendilleri KULLANMAMALIDIR. Bu ürün yerine, alternatif alkollü mendillerin veya izopropil alkol ile steril gazlı bezin kullanımı önerilmektedir.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi içeren duyuru metni ekte yer almakta olup, bilgilerinizi ve ivedilikle üyelerinizin bilgilendirilmesini önemle rica ederim.

 

Saygılarımla,

Ecz.Özgür ÖZEL

Genel Sekreter


Hekimlere, Eczacılara ve Hastalara Önemli Duyuru metni için tıklayınız