Duyuru Tarihi: 30.1.2015

 

Bilindiği üzere Reçete Tevzi Sistemi üzerinden sıralı dağıtım sistemi kapsamında karşılanan her bir reçete grubu için sistem üzerinden icmal listesi alınmakta ve bu listeler bölge eczacı odalarına onaylattırılmaktadır.

Üyelerin Reçete Tevzi Sisteminden icmal listesi aldıktan sonra liste ile ilgili düzenlemelerin sadece oda tarafından yapılabilmesi amacıyla tevzi sisteminde bir takım düzenlemeler yapılmıştır.

Reçete Tevzi sistemi içerisine icmal işlemleri başlıklı bir kısım eklenmiş olup, bu başlık altında dönem sonlandırma ve icmal raporlama kısımları bulunmaktadır.

Eklenen başlıklarla ilgili detaylı bilgiler ekran görüntüleri ile aşağıda yer almaktadır.

İcmal Onay İşlemleri

Üye Ekranı(Reçete Tevzi Sistemi):
Tevzi sistemi içerisinde yer alan menüler değiştirilmiştir. Üst Menülere Reçete İşlemleri ve İcmal İşlemleri bölümleri eklenmiştir.

İcmal İşlemleri:
Yeni eklenen İcmal İşlemleri kısmından Dönem Sonlandırma ve İcmal Sonlandırma bölümlerine ulaşılmaktadır.

Dönem Sonlandırma:
İcmali alınmamış olan reçetelerin dönemsel olarak sonlandırma ve döküm alma kısmı olup, reçete tipi ve tarih aralığı seçilerek dönem içerisinde sonlandırılmak istenen reçete bilgilerine ulaşılmaktadır. Dönem sonlandırma öncesinde (icmal yazdırma) hatalı girilen reçetelere ilişkin silme yapılabilmektedir. Sonlandırılan icmallere ilişkin SİLME İŞLEMİ YAPILAMAMAKTADIR.

İcmal Yazdırma Ekran Görüntüsü:
Yazdırılan icmal listesi ve daha sonrasındaki ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. Dönem sonlandırılması sonrasında o döneme ait hiçbir reçete ekranda görüntülenememektedir. Sonlandırılan reçeteleri inceleme işlemi Reçete Raporlama kısmından yapılabilmektedir.

İcmal Listesi Görünümü:

İcmal Raporlama:
Bu kısımdan daha önce sonlandırılmış olan dönemlerin listelerine ulaşılarak tekrar döküm listesi yazdırılmaktadır.

 

Meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ
MERKEZ HEYETİ