Duyuru Tarihi: 8.4.2010

 

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

 

Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından, (www.iegm.gov.tr) adresinde, Endikasyon Dışı İlaç Kullanım Kılavuzunda yapılan değişiklikler 26.03.2010 tarihinde yayınlanmıştır.

Bu Kılavuzun, 08.06.2009 tarihinde yayımlanan 2009/36 sayılı Kılavuz ile karşılaştırılması sonucunda tespit edilen değişiklik ve düzenlemeler, internet sayfamızda yayımlanan dosya üzerinde belirtilmiştir.

Kılavuzda, “Güncel tedavi kılavuzlarına girmiş ve standart tedaviler haline gelmiş, Sağlık Bakanlığından herhangi bir izin alınması gerekmeyen ve Sosyal Güvenlik Kurumu, Maliye Bakanlığı tarafından geri ödemesinin yapılabileceği uygulamalar” ile, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Maliye Bakanlığınca geri ödenebilecek ve sadece Sağlık Bakanlığının izniyle yapılabilecek uygulamalar ayrı çizelgelerde gösterilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından 25.03.2010 tarih, 27532 sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan ve 01.04.2010 tarihinden itibaren geçerli olan Sağlık Uygulamaları Tebliğinin “6.1.1. Reçete ve Sağlık Raporlarının Düzenlenmesi”  başlıklı bölümünün 6.1.1.Ç (6) ncı maddesi gereğince,  Endikasyon Dışı İlaç Kullanımı ile ilgili uygulamalarını bu kılavuza göre düzenlemesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını rica ederim.

Saygılarımla,

       
Ecz.Özgür ÖZEL
Genel Sekreter


Endikasyon Dışı İlaç Kullanım Kılavuzu        Word