Duyuru Tarihi: 27.3.2008


T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından 18.03.2008 tarihinde yayımlanan duyuru ile;

“Ulusal Sağlık Hizmet Sağlayıcıları ve Hekim Veritabanı”nda toplanan bilgilerin 28.03.2008 tarihinde MEDULA sistemine aktarılacağı, bu nedenle Kurum sağlık yardımlarından yararlanan kişilere sözleşme veya protokol ile hizmet veren bütün sağlık tesislerinin 28.03.2008 tarihine kadar www.huap.org adresinden sağlık kurum veya kuruluşlarını sisteme kaydetmesi gerektiği bildirilmişti.

Bu süreç içerisinde konu ile ilgili olarak www.huap.org adresinden;

A)    Eczane daha önce Sağlık Kuruluşları Tekil Tanımlayıcısı’na kayıt olmamış ise sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmelidir:
1.
      http://www.huap.org/ubb/tekiltanimlayici.aspx?new=true  bağlantısını kullanarak “SAĞLIK KURULUŞLARI TEKİL TANIMLAYICISI GİRİŞ FORMU”nu açınız.
2.      İlgili formda “Medula Tesis Kodu” alanını doldurarak “Medula’dan getir” butonuna basınız. Boş olan alanları doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna basınız. “Kaydet” butonuna bastığınızda “Tekil Tanımlayıcı Numarası” alanı dolacaktır.
3.
      Formun çıktısını alındıktan sonra "Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Genel Direktörlüğü, B Katı Proje Koordinasyon Birimi, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası, 06100 Sıhhiye Ankara" adresine gönderilmesi gerekmektedir.
4.
      Tekil Tanımlayıcı kaydınız onaylandığı zaman “SAĞLIK KURULUŞLARI TEKİL TANIMLAYICISI GİRİŞ FORMU”nda tanımladığınız “Yetkili Kişi”nin e-posta adresine kullanıcı adı ve şifresi gönderilecektir.
 
B)
     Eczane daha önce Sağlık Kuruluşları Tekil Tanımlayıcısı’na kayıt olmuş ise sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmelidir:
1.
      http://www.huap.org/ubb   bağlantısını kullanarak “SAĞLIK KURULUŞLARI TEKİL TANIMLAYICISI GİRİŞ FORMU”nda tanımladığınız “Yetkili Kişi”ye e-posta ile gönderilen T.C. Kimlik No ve Şifre ile giriş yapınız.
2.      Açılan formda “Düzelt” butonuna bastıktan sonra, “Medula Tesis Kodu” alanını doldurarak “Medula’dan getir” butonuna basınız. Boş olan alanları doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna basınız.
<