Duyuru Tarihi: 24.10.2007

  


Terör örgütü PKK tarafından 7 Ekim 2007 günü Şırnak’a bağlı Küpeli Dağı ve Namaz Dağı bölgeleriyle, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde meydana gelen 3 ayrı olayda 15 Türk askerinin şehit edilmesinin ardından, 21 Ekim 2007 günü Hakkari/Dağlıca bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri Piyade Taburu’nun güvenliğini sağlayan bölüğe yapılan saldırıda 12 askerin şehit edilmesi ve 16 askerin de yaralanması ile sonuçlanan saldırıları insanlık dışı bir hareket olarak görüyor; tüm eczacılar adına nefretle kınıyoruz.

Birlik olarak, son zamanlarda artan çatışmalar ve patlayan mayınlar sonrasında bir çok askerin şehit olduğu bu tür olaylardan ötürü sonsuz üzüntü duyduğumuzu belirterek, birlikte yaşama isteğimize ve barışa yapılan bu akıl almaz olayı lanetliyoruz.

Bugün tüm dünyada insanlığın daha çok gereksinim duyduğu barış, özgürlük, demokrasi, dostluk ve dayanışma ruhunun yaratılmasının gerekliliği tartışmasızdır. Ülkemizde yaratılan, terör ile hakim kılınmak istenilen kaos ortamının kimseye bir yarar sağlamayacağının; ulus olarak bizlerin, dayanışma bilinci içinde ve özgürce yarınlara ulaşma yönündeki çabalarımızın hiçbir kişi ya da grup tarafından yok edilemeyeceğinin bilinmesi gerekmektedir.

Kitlesel saldırıları ve bu türlü bir kör şiddeti, baskıyı, tehdidi ve yaratılan terörü nefretle kınadığımızı bir kez daha yüksek sesle belirtiyoruz. Gün; barış, özgürlük ve demokrasi güçlerinin, bu oyunları boşa çıkarmak üzere birlikte hareket etme ve el ele verme günüdür. Yetkililerin ise, terörün üstesinden gelmesi, terörizmle daha kararlı ve etkin şekilde mücadele etmesi gerekmektedir.

Haince yaratılan terör saldırısı sonucu yaşamını yitirenleri saygı ile anıyoruz. Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti, şehit ailelerimize bu acılı zamanlarında bir nebze olsun yardımcı olabilmek adına 100.000 YTL maddi yardım yapma kararı almıştır.

Bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını; Odanız ve üyeleriniz tarafından yapılacak yardımların da aşağıda verilen hesap numarasına “Türk Eczacıları Birliği Şehit Ailelerine Yardım Kampanyası” adı altında gönderilmesini rica ederim.

Saygılarımla,

Ecz.Sertaç ÖZMEN
Genel Sekreter

Hesap No:
Türk Eczacıları Birliği Şehit Ailelerine Yardım Kampanyası
İş Bankası Farabi Şubesi
4240 - 0379824