Duyuru Tarihi: 2.4.2009

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesinde (www.sgk.gov.tr) yayımlanan duyuru ile; eczanelerin SGK ödemelerini alacakları 18 banka belirlenmişti.

Ancak duyuru metninde, Kurum ile Türkiye Vakıflar Bankası arasında sağlık ödemelerine ilişkin protokol görüşmelerinin henüz sonuçlanmaması nedeniyle, başka bir duyuru yapılmaması halinde bu bankadan 01.04.2009 tarihinden sonra sağlık ödemesi yapılmayacağı bildirilmişti.

Konu hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu ile bugün yapılan sözlü görüşmede ise,

Türkiye Vakıflar Bankası’ndan SGK ödemelerini alan eczacılarımızın çoğunun, duyuru ile belirlenen 18 bankaya hesap geçişlerini yaptırmadıklarının ve bu konuda SGK İl Müdürlüklerine gerekli bilgilendirmeyi yaptırmadıklarının belirlendiği bildirilmiştir.

Türkiye Vakıflar Bankası’nda hesabı bulunan eczacılarımızın, bir an evvel sağlık ödemelerini gerçekleştirecek olan bankalardan birinde hesap açtırmaları ve bu yeni hesaplarını da sözleşme işlemlerini yürüten SGK İl Müdürlüklerine bildirmeleri gerekmekte olup, eczacılarımız bu işlemleri yaptırmadıkları ya da geciktirdikleri taktirde Nisan ayında hesaplara aktarılacak olan Ocak ayı fatura bedellerinin temini konusunda sıkıntılar yaşayacaklardır.

Söz konusu duyuru, yazımız ekinde yer almaktadır.

Üyelerimize önemle duyurulur.

 

SGK'nın duyuru metni