Duyuru Tarihi: 20.4.2011

 

BÖLGE ECZACI ODASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Bilindiği gibi, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan 05.04.2011 tarihli duyuru ile, Sağlık Bakanlığı fiyat listelerinde bulunmayan ya da söz konusu listede fiyatı 0 (sıfır) olan ilaçların ve barkodlarının yer aldığı bir liste hazırlandığı ve bu listelerde yer alan kırmızı renkli barkodların, 06.04.2011 tarihinden itibaren eczane provizyon sisteminde pasif hale getirileceği duyurulmuştur.

Sağlık Bakanlığı fiyat listelerinde bulunmadığı ve/veya listede fiyatı sıfır olarak gözüktüğü halde, bu listede yer alan ilaçlardan bazılarının, halen eczanelerde bulunduğu bilgisi alınmış olup, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geri ödeme kapsamı dışına çıkarılan bu ilaçlardan, eczanelerde bulunanların ivedilikle ecza deposu/kooperatif aracılığıyla iade edilmesi gerekmektedir.

Ecza depoları ve kooperatiflerden alınan bilgilere dayalı olarak, halen stoklarda bulunduğu tespit edilen ilaçlara ait liste ekte yer almaktadır. Bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurularak, bu listede yer alan ilaçlar ile, SGK tarafından yayınlanan 05.04.2011 tarihli duyuruda kırmızı barkod ile belirtilen ilaçlardan, eczanelerinde bulunanlar var ise, iade sürecini uygulamaları için gereğini rica ederim.

Saygılarımla,

Uzm.Ecz.Harun KIZILAY

Genel Sekreter

 


EK LİSTE için tıklayınız        Word
SGK Duyurusu ve liste için tıklayınız        Word