Duyuru Tarihi: 23.3.2009

 

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Bilindiği gibi, 26.02.2009 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi web sitesinde yayımlanan duyuru ile, eczane ödemelerinin yapılacağı bankalar liste halinde bildirilmişti. Ancak eczanelerimizin, ödemelerini almakta oldukları bankaların büyük çoğunluğunun bu listede yer almaması üzerine, Birliğimiz tarafından Kurum Başkan V. Fatih ACAR’a 03.03.2009 tarihli ve 4752 sayılı bir yazı gönderilerek, meslektaşlarımızın mağdur edilmemesi için diğer bankalarla da anlaşma zeminin sağlanması talep edilmişti.

Ardından konu hakkında, Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi web sitesinde (www.sgk.gov.tr), Türkiye Halk Bankası, Türkiye Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan yeni “Sağlık Hizmeti Sunucuları Protokolleri” duyurulmuştur.

20.03.2009 tarihi itibariyle de, 26.02.2009 tarihinde SGK’nın resmi web sitesinde duyurulan listenin ekleme yapılmış hali tekrardan “Banka Protokollerine İlişkin Duyuru” başlığı ile Kurumun web sayfasında yayımlanmıştır.

Buna göre Türkiye Halk Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası ve Akbank’tan sağlık ödemeleri, listede yer alan diğer bankalarla birlikte yapılmaya devam edilecektir.

Ancak duyuru metninde, Kurum ile Türkiye Vakıflar Bankası arasında sağlık ödemelerine ilişkin protokol görüşmelerinin henüz sonuçlanmaması nedeniyle, başka bir duyuru yapılmaması halinde bu bankadan 01.04.2009 tarihinden sonra sağlık ödemesi yapılmayacağı bildirilmiştir.

Söz konusu duyuru yazımız ekinde yer almakta olup, bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını rica ederim.

Saygılarımla,

Ecz.Hilmi ŞENER
Genel Sekreter

Ek:2


Duyuru Metni ve Banka Listesi