Duyuru Tarihi: 27.2.2010

 

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Kurum web sitesinde yayımlanan 25.02.2010 tarihli duyuru ile, 01.03.2010 tarihinden itibaren, yeni MEDULA-Reçete Provizyon Sistemi’nin devreye alınacağı ve mevcut sistemin 28.02.2010 günü saat 24.00 itibariyle sadece yeni reçete girişine kapatılacağı duyurulmuştur.

Duyuruda, sistemin kullanıma sunulması sonrasında oluşabilecek aksaklıklar ile ilgili olarak, eczacılarımız tarafından bildirimde bulunulabilecek telefon numaraları ve e-posta adresleri de bildirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu yetkililerinin çağrısı ile, 26.02.2010 Cuma günü (yarın) SGK ve TEB yetkililerinin katılacağı bir toplantı yapılarak, yeni MEDULA-Reçete Provizyon Sistemi’nin devreye alınması ile yaşanabilecek aksaklıkların, mümkün olan en doğru ve hızlı biçimde Kuruma aktarılması ve çözümlenmesinin sağlanması için yapılabilecek çalışma ve izlenecek yöntemler değerlendirilecektir. Bu toplantıda alınacak kararlar doğrultusunda, üyelerimizin, MEDULA-Reçete Provizyon Sistemi için Birliğimize ve Bölge Eczacı Odalarına hangi yöntemle başvuruda bulunabileceği ve bilgi aktarabileceği web sitemiz üzerinden yapılacak duyuru ile ayrıca bildirilecektir. 

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun duyurusu yazımız ekinde gönderilmekte olup, bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını rica ederim.


Saygılarımla,
Ecz.Özgür ÖZEL
Genel Sekreter


Sosyal Güvenlik Kurumu'nun 25.02.2010 tarihli duyurusu