Duyuru Tarihi: 3.5.2011


Ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin Sağlık Bakanlığı sisteminde kayıtlı bilgilerinin toplu olarak TITUBB sistemine kayıt edildiği ve sistemin kullanımı için şifrelerin de meslektaşlarımızın e-posta adreslerine gönderildiği 08.04.2011 tarihinde www.teb.org.tr de yayınlanan "ECZANELERİN T.C.İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ BİLGİ BANKASI SİSTEMİNE (TITUBB) YAPILAN KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDA" başlıklı duyurumuz ile bildirilmişti.

Bu süreçte, sistemden aktarılan eczane verilerinde bazı yanlışlıklar ve eksiklikler olmasından dolayı bazı meslektaşlarımızın, TITUBB'a kayıt işleminde sorun yaşadığı ve kullanıcı şifrelerini edinemedikleri bilinmektedir.

TITUBB yetkilileri tarafından, sisteme kayıt ile ilgili olarak sorun yaşayan meslektaşlarımızın, 06/05/2011 Cuma günü mesai bitimine kadar faaliyet gösterdikleri ilin Sağlık Müdürlüğü'ne başvurarak, İl Sağlık Müdürlüğünde kayıtlı İEGM ( İTS) bilgilerini tekrar kontrol ettirmeleri, yanlış bilgiler var ise düzelttirmeleri gerektiği bildirilmiştir.

06/05/2011 tarihinden sonra, Sağlık Bakanlığının Bilgi İşlem Sisteminde kayıtlı olan eczaneler liste şeklinde alınarak TITUBB sistemine aktarılacaktır.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ