Duyuru Tarihi: 17.12.2009


BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA,

Türk Eczacıları Birliği’nin 10-13 Aralık 2009 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen 37.Olağan Büyük Kongresi ve merkez organlarının seçimi ile göreve gelen 37.Dönem Merkez Heyeti ve Denetleme Kurulu, 16 Aralık 2009 Çarşamba günü (bugün) ilk toplantısını gerçekleştirmiş ve görev dağılımını yapmıştır.

37.Dönem Merkez Heyeti’nin ilk toplantısı ile yapılan görev dağılımı;

Ecz.Erdoğan Çolak Başkan
Uzm.Ecz.Harun Kızılay 
2.Başkan
Ecz.Özgür Özel  
Genel Sekreter
Ecz.Nevin Taşlıçay  
Sayman
Ecz.Mukaddes Harmancı 
Merkez Heyeti Üyesi
Ecz.Hüseyin Olan 
Merkez Heyeti Üyesi
Ecz.M.Şerif Boyacı  
Merkez Heyeti Üyesi
Ecz.Ali Aslan  
Merkez Heyeti Üyesi
Doç.Dr.Mustafa Aslan 
Merkez Heyeti Üyesi
Ecz.Murat Yürür  
Merkez Heyeti Üyesi
Ecz.M.Ekrem Eşkinat Merkez Heyeti Üyesi

Ecz.Sertaç Özmen Denetleme Kurulu Başkanı
Ecz.M.Faruk Ekmen 
Denetleme Kurulu Üyesi
Ecz. Bülent Varel Denetleme Kurulu Üyesi

Şeklindedir.


37.Dönem Merkez Heyeti, görev dağılımını gerçekleştirdikten sonra, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından noter aracılığıyla bugün Türk Eczacıları Birliği’ne tebliğ edilen bildirimi öncelikli gündem maddesi olarak görüşmektedir. 
 
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, ekte de bir örneği yer alan Tebligat metni ile, Türk Eczacıları Birliği ile SGK Başkanlığı arasında 19.01.2009 tarihinde imzalanan İlaç Alım Protokolünü, protokolün 10.1 Maddesine dayalı olarak tek taraflı olarak feshettiğini bildirmektedir.

Fesih işlemi, tebligatın Birliğimize ulaştığı 16.12.2009 tarihinden 1 ay sonra yürürlüğe girecek olup, önümüzdeki 1 aylık dönemde halen SGK ile sözleşmeli olan meslektaşlarımızın sözleşmeleri devam etmektedir.

Türk Eczacıları Birliği 37.Dönem Merkez Heyeti tarafından, ilerleyen saatlerde konu hakkında daha ayrıntılı bir açıklama yapılacaktır.

Bilgilerinizi rica ederim.


Saygılarımla,