Duyuru Tarihi: 22.5.2013

 

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA


Sağlık yardımları Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından karşılanan kişilerin, serbest eczanelerden ilaç ve provizyon sisteminde yer alan tıbbi malzemelerin teminine ilişkin usul ve esasları ile karşılıklı hak ve yükümlülüklerin belirlenmesi amacıyla anılan Komutanlık ile Birliğimiz arasında 21.05.2013 tarihinde ilk kez "Sağlık Giderleri Sahil Güvenlik Komutanlığı Tarafından Karşılanan Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol" imzalanmıştır.

Protokole göre hizmet alacak kişiler şu şekildedir:

1.Erbaş ve erler(Çavuş, Onbaşı, Er),

2.Yedek Subay Adayları (Askerlik şubesine sevk edilip ayrıldıkları sınıf okulu veya birliklerine katılıncaya kadar geçen süreye kadar)

3.Yedek subay öğrencileri (sınıf okulunda geçen süre)

4.Misafir Askeri Personel (MAP-İkili Askeri Eğitim İşbirliği Anlaşmaları gereği tedavi gideri karşılanacak olanlar)

Ekte yer almakta olan Protokolün 9.Yürürlük başlıklı maddesinin 9.1. maddesi hükmü gereği imzalandığı tarihte (21.05.2013) yürürlüğe girecek olan protokole ilişkin sözleşmeler Birliğimiz tarafından bastırılarak eczacı odalarımızın taleplerine istinaden eczacılarımıza ulaştırılmak üzere kendilerine gönderilecektir.

2013 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmelerinin temini ve fiyatlarına ilişkin bilgilendirme ilerleyen günlerde yapılacaktır.

Ayrıca sağlık giderleri Jandarma Genel Komutanlığı tarafından karşılanan kişiler içinde ayrı bir protokol imzalanması ile ilgili olarak Jandarma Genel Komutanlığı ile Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyetimiz arasında yapılan görüşmeler devam etmektedir.

Bilgilerinizi ve konunun tüm üyelerinize duyurulmasını saygılarımla rica ederim.


Uzm.Ecz.Harun KIZILAY
Genel Sekreter


Protokol metni için tıklayınız.