Duyuru Tarihi: 10.6.2010

Birliğimiz tarafından yayımlanan 05.06.2010 tarihli duyurumuzda; eski SGK Provizyon Sisteminin (Java Ekranı), İTS işlemleri yapılmayan ya da eksik yapılan Yeşil Kart Reçetelerinin düzeltilerek yeniden kaydedilmesine olanak sağlayacak şekilde düzenleneceği ve çalışmaların 07 Haziran 2010 Pazartesi günü öğleden sonra tamamlanmış olacağı bilgisi verilmişti.

Mevcut reçetelerin silinerek sisteme tekrar kaydedilmesi esnasında yaşanacak aksaklıkları ve reçete kayıplarını, üyelerimizin zaman ve işgücü kaybını ve ayrıca Provizyon Sisteminde yaşanacak aşırı yoğunluğu engellemek maksadıyla Birliğimiz tarafından, düzeltilme imkanı sağlanması talep edilmiştir.

Duyurumuzda belirtildiği üzere, 07 Haziran 2010  (bugün) gerekli düzenlemeler yapılarak,  Yeşil Kart Reçeteleri için “Düzelt-Kaydet” butonu sisteme eklenmiştir. Meslektaşlarımızın problem yaşadıkları Yeşil Kart Reçetelerini silerek yeniden giriş yapmalarına gerek kalmamıştır.

Düzelt-kaydet işlemlerinin ardından herhangi bir işleme gerek kalmaksızın reçetelerin TEBEOS’a aktarımı gerçekleşmektedir. Aktarımdan sonra, “İTS Reçete Satış Bildirimi” ve “Yeşil Kart Reçete Kesinleştirme” işlemleri tamamlanabilmektedir.

Ayrıca, bilindiği üzere, 07.06.2010 tarihi itibariyle Yeşil Kart Reçete girişleri Medula ekranından yapılmaya başlanmıştır. Bu tarih itibariyle yapılacak her yeni reçete kaydı için, Medula Provizyon Sistemi kullanılacaktır.

01.06.2010 – 07.06.2010 tarihleri arasında eski SGK Provizyon Sistemine (Java Ekranı) kaydı yapıldığı halde, herhangi bir sebeple silinen reçeteler için de tekrar giriş işlemlerinin  Medula Provizyon Sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir.
Tüm meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ
MERKEZ HEYETİ

Slayt11.jpgSlayt15.jpgSlayt13.jpg


Slayt14.jpg